ZÍSKEJTE REGISTRACI K DPH

PODPORA VAŠEHO
START-UP

ZÍSKEJTE ÚVĚR
V BANCE

ZAUJMĚTE
INVESTORA

PODNIKATELSKÝ PLÁN PRO FINANČNÍ ÚŘAD (REGISTRACE K DPH)

Obdrželi jste výzvu od finančního úřadu při podání přihlášky k registraci DPH týkající se předložení podnikatelského plánu (záměru)? Pak tento požadavek nepřímo vyplývá z daňového řádu, který umožňuje správci daně požadovat údaje nezbytné pro správu daní. Pokud chcete mít registraci k DPH, co nejrychleji za sebou, je nezbytné předložit srozumitelný a účelný podnikatelský plán.

Cílem podnikatelského plánu pro finanční úřad je ověřit, zda daný podnikatel či podnik má v záměru skutečně vykonávat podnikatelskou činnost, nikoliv nezákonně manipulovat s DPH a dopouštět se tak daňových podvodů. Nejčastěji jsou podnikatelské plány ze strany finančního úřadu vyžadovány u nově vzniklých společností, které se chtějí dobrovolně registrovat k DPH, ale není to pravidlem. K předložení podnikatelského plánu vás může vyzvat finanční úřad i poté, co překročíte limit, od kterého jste povinni se registrovat.

Požadavky na zpracování podnikatelského plánu pro finanční úřad se nepatrně liší úřad od úřadu. Některé finanční úřady vyžadují stručné podnikatelské záměry v rozsahu 3 až 5 stran, jiné úřady preferují zase podrobnější plány v rozsahu do 10 stran.

 

Nechte si zpracovat profesionální podnikatelský plán pro finanční úřad přímo od odborníků.

Podnikatelské plány pro finanční úřad zpracováváme ve dvou variantách dle požadavků na rozsah stanovený konkrétním finančním úřadem. Pokud si nejste jisti, kterou variantu si vybrat, doporučujeme rozšířenou verzi podnikatelského plánu, protože tato verze odpovídá nárokům všech finančních úřadů.